Hakkımızda

Mehmet DİNÇ

Hakkımızda


  • Evra Akaryakıt San ve Tic. Ltd. Şti. olarak Dinç Ailesinin 3. Kuşak bir ferdi olarak akaryakıt sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 3 kuşaktır akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren ailemiz her yönüyle sektörün içerisinde olmuş ve müşterilerin yıllarca yakıt taleplerini karşılamıştır. Dedem Nuri Dinç ile başlayan ve babam Bahtiyar Dinç tarafından devam ettirilen ve son nesil olarak bizlere intikal eden insanın kolayca kopamadığı ve hayatının dışına çıkaramadığı bir meslek olarak enerji sektöründe ailemiz sürekli olarak yer almıştır. Dinç ailesini vekil olarak temsil etmekteyim. Sektörde uzun süredir enerji hukuku üzerinde çalışmalarım ve uzmanlık eğitimlerim de bulunmaktadır.

  • 60 yılı aşkın süre boyunca BP ile birlikteliğimizi devam ettiriyor olmamız bizim içinde bir gurur kaynağıdır. Rahmetli babama ait siyah beyaz fotoğraflarda BP bayi toplantılarına ilişkin anılar halen sıcaklığını korumakta ve bizim içinde birer anı olarak yanı başımızda durmaktadır. BP ile oluşan gönül bağımızın yanında bayi odaklı stratejisi ve sektörün duayeni birçok yeniliğin mucidi ve çevre ile insana verdiği değer nedeniyle bayilik ilişkimizin devamında ailemizin ayrıca tercih sebebi olmuştur. Yarım aşırı aşan sürede ortaya konulan ticari ilişkinin sonunda ortaya bir gönül bağının çıkması tek taraflı bir süreç değildir. Gerek BP nin tarafımıza yaklaşımı gerekse bizlerin BP ye olan bakış açısı nedeniyle nice ticari birlikteliklerin ilerleyen dönemlerde de ortaya çıkacağına olan inancımız tamdır.

  • Birinci istasyonumuz Nevşehir ili Kozaklı ilçesinde olup kaplıca turizminin hemen yanında ve turistlik bir bölgede olması ile birlikte ağırlıkla tarımsal amaçlı faaliyetlerin yoğun olduğu bir bölgededir. Diğer istasyonumuz ise Kayseri ili, Anbar mahallesinde bulunmakta olup Nakliyeciler sitesi ile Tır garajlarının bulunduğu bölgede yoğun lojistik faaliyetlerinin olduğu bir alanda yer almaktadır. Müşteri portföyümüzün özellikle lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalardan oluşması nedeniyle stratejik bir konuma sahip olan istasyonumuzun mevcut konumu nedeniyle oldukça faal ve hareketli bir lokasyonda yer almaktadır.

  • İstasyonumuzda 15 kişilik bir ekip ile gerek akaryakıt istasyonu için faaliyetlerle birlikte market ve self servis yıkama üniteleri ile müşterilere hizmet sunulmaktadır. Şirketimizin ayrıca toptan akaryakıt bayiliği ve taşıtmatik distribütörlüğü de bulunmaktadır. Sahada aktif team ekibimiz ve satış personelimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını yerinde görümek ve değerlendirmek amacıyla sürekli müşteri ziyaretine gitmekte ve onlarla doğrudan diyaloglarını geliştirmektedirler.